Ohlédnutí za 6. světovým urinoterapeutickým kongresem. San Diego, USA, 14.-17. listopad 2013

Účastníků bylo velmi málo (45), protože zájemci z mnoha zemí nedostali vstupní vízum do USA. Možná proto, že není ve farmaceutické velmoci zapotřebí šířit nevhodné myšlenky, jak to vystihl jeden z posluchačů mých přednášek.  Sál pro 1000 účastníků zel prázdnotou, ale ani to neubralo na zajímavých referátech. Jeden z takových přednesl jihokorejský mikrobiolog  profesor Kook–hee Kang.

První zkušenost s urinoterapii učinil před 15 lety, kdy slyšel o léčebných účincích uriny. Jako asi každý, pocítil zpočátku odpor proti použití, natož ochutnání. V té době měl málo informací, ale začal se o urinoterapii zajímat více a přiměl se k experimentování. Dobře si pamatuje, že 3 dny po sobě pil malé dávky uriny, aby zkusil urinoterapií zmírnit bolest v rameni po zlomenině po autohavárii. Pil ranní urinu, bolest ustupovala, až během týdne úplně zmizela. Od té doby se urinoterapií zabývá jako vědeckým oborem. Je si jist, že do budoucna nabude urinoterapie nesmírné ceny pro lidské zdraví. Jako většina přednášejících a účastníků ztotožňoval urinoterapii pouze s pitím uriny.

Urinoterapie má dlouhou historii. V hinduistických a buddhistických spisech je popsána v detailech před mnoha tisíci léty. Viz poeticky pojatý traktát o bohu Šivovi, vysvětlujícímu urinoterapii manželce Parváni. Korejský učenec Hur Joon popsal urinoterapii před 500 léty v lékařské knize Donguibogam uvedené v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Z pohledu moderní medicíny jsou významné poznatky anglického léčitele Johna Armstronga Živá voda a japonského lékaře profesora Ryochi NakaoZázraky urinoterapie“. V Koreji oficiálně urinoterapie zaujala významné místo alternativní léčby.

Historie urinoterapie

5 000 př.n.l.

3 000 př.n.l.

1 500 n.l.

1 940

1 960

1 997

hinduismus

buddhismus

Hur Joon

Armstrong

Nakao

Partyková

 

 

Donguibogam

Živá voda

Zázraky urinoterapie

Urinoterapie očima lékaře

V roce 1997 vyšla moje první kniha Urinoterapie očima lékaře, která vyvolala v Čechách a na Slovensku naprosto neočekávaný zájem o tuto léčebnou metodu. Lékaři a nápomocní redaktoři se marně snažili urinoterapii zošklivit a zesměšnit.

 

Světovým hrdinou byl pro urinoterapii indický premiér Desai (1896-1995), který v interview pro New York Times v roce 1981 uvedl, že snídá sklenici uriny místo jídla. Nastartoval celosvětový zájem a brzy na to se už scházely různé konference. Světový zájem se koncentruje na urinoterapeutické kongresy. První se konal v roce 1996 v Goa v Indii na počest zemi, která dala nejvíce historicky i prakticky urinoterapii, účastníků bylo na 600. Oživila světový zájem a byla impulsem pro řadu vědeckých bádání a objevů sahajících do současnosti.

 

Druhý světový kongres byl v Německu v roce 1999. Byl zaměřen na předávání vědeckých a obecných poznatků a výměnu léčebných zkušeností s kasuistikou. Tato náplň zůstává i dalším kongresům: V Brazílii 2003, Koreji 2006, Mexiku 2009. K hlavním plenárním přednáškám jsou věnované semináře druhý den.

Zásadní příspěvek v Německu měl profesor Nakao o principu léčebného homeopatického účinku opět přijaté uriny. Psala jsem o něm v Meduňce. Mám jeho knihu přeloženou do španělštiny, Urinoterapie. Překvapivé výsledky, do které mi napsal věnování jeho žák profesor doktor Riošuke Uryu, který již bohužel také mezi námi není, zahynul předloni při autonehodě. Ještě si v Brazílii při setkání se mnou zažertoval, že jeho jméno ho předurčilo urinoterapii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Profesor Kang mi v San Diegu řekl, že zcela propadl propagaci urinoterapie. Dosáhl pravidelných pořadů v korejském rádiu a TV, přednášel v kostelech, armádních posádkách, školeních vojáků, na středních zdravotnických školách a univerzitách.

V Koreji oficiálně zaujala urinoterapie pozici významné alternativní metody.

Na lehkou váhu nebere urinoterapii Korejská armáda. Urinu pokládají za významný zdroj pro přežití v podmínkách nebezpečí, jako jsou uvěznění nebo izolace od ostatních, kdy nejsou jídlo a pití k mání. Ještě horší je kritická osamělost, způsobená přirozeným strachem, kdy není možná žádná pomoc. Na snímcích je školení vojáků o urinoterapii. Velitel armádního štábu pro oblast školení generálporučik Ryu je přesvědčen, že vojáci znalí urinoterapie mají větší šance na přežití než ti, kteří urinoterapii neznají.

Pozadu nezůstala ani armáda Spojených států. US Army učinila urinu klíčovou složkou, kterou musí vojáci znát když používají dehydrovaná (suchá) jídla. Viz BBC News zpráva z 22. 7. 2004.  Článek konstatuje: ‘Armáda USA vymyslela způsob jak zajistit svá vojska, aby v boji nikdy nebyla hladová – se suchou stravou, která může být zavodněna použitím špinavé vody nebo uriny.’  Není–li vody, může se použít urina.  Třebaže poslední fráze zní, že  dlouhodobě to může způsobit poškození ledvin.  Není však žádné vysvětlení, proč. Naopak, jsou poznatky, že žádné dlouhodobé užívání uriny poškození ledvin nezpůsobilo, ale to jsou typické novinářské žvásty, když nevědí o čem píšou.

iss-urine-toast1Recyklovanou urinu pijí kosmonauti!.

Žijeme v moderní době, ale přírodní katastrofy přicházejí stále úderněji častěji. Bouře, vichry, záplavy, tsunami, sopečné erupce, zemětřesení. Máte vlastní recept, co činit v neštěstí izolace, samotě, bez pomoci v nouzi? Pomoc máte v urině.

V 21 století, jsme stále v nerovném boji proti mnoha druhům nevyléčitelných nemocí: rakovina, pandemie chřipky, AIDS, obezita, onemocnění kůže, zácpa, melancholie, hučení v uších, atd. Neexistuje žádný způsob jak pomocí běžných léků dosáhnout uzdravení, rychlého uzdravení, hojení bez bolestí a hojení bez nákladů.. Proto mnozí z nás hledají tradiční a přírodní léčbu, jako je urina jako lék. Urinoterapie je skutečně v hodná k použití. Urina je produktem  našeho těla. Můžeme ji použít zdarma kdykoliv a kdekoliv, když ji budeme potřebovat.

Dáváme se manipulovat s tolika falešnými lékařskými informacemi, jako byla např. prasečí chřipka, zděšení z falešné pandemie„ šířené farmaceutickými firmami v čele s WHO. Spíše než z přívalu lékařských dezinformací, věříme, že léčba urinou nás může udržet šťastnými a osvobozenými od syndromu strachu. Sun News z 11.1.2010 napsaly, že prasečí chřipka je „falešná pandemie“, s odkazem na Wolfganga Wodarga, šéfa zdraví při Radě Evropy 8.1.2010.

V USA nedávno zničili vakcíny z r. 2009 pro očkování proti viru prasečí chřipky za 250 milionů dolarů vzhledem k předpokládanému datu expirace. Rozhodli povolit novější typy vakcíny  pro lékařské potřeby, jaké plýtvání penězi! Tisíce lidí každodenně trpí různými nemocemi. Budeme-li napadení, nebo ne, záleží na našem imunitním systému. Pokud náš imunitní systém je plně funkční, budou všechny druhy nemocí pokryty. Naše vlastní urina vydatně pomáhá aktivovat náš imunitní systém.

Hodně příspěvků upozorňovalo na obezitu, jako na kardinální problém USA a nejen USA. Velký problém v Kalifornii je naverbovat vojáky do tabulkových počtů vojsk. Američané vidí v pití uriny účinný prostředek proti obezitě, byly uvedené některé kauzy.

Mimo jiných pro mne přínosných informací jsem sehnala novější přehled komponent uriny. Samozřejmě, žádná z komponent není jedovatá.

Líbilo se mi o tom vyjádření přednášejícího doktora Paula Kangasa (USA): Když je urina špinavá, musí být špinavý i váš močový měchýř. Tak proč si ho neuříznete? Tento pán byl velmi pozorným posluchačem všech mých tří vystoupení a věnoval mi na CD svou 300stránkovou knihu o léčitelství a urinoterapii.

 

 Zatím jsem neměla čas na ni, ani na publikaci indického lékaře Jagdiše Bhurami, v níž popisuje urinoterapii při léčení rakoviny žaludku, ovariálního karcinomu "papilární adenokarcinom", rakoviny prsu, plic a kostí,  metastatického karcinomu prsu, HIV / AIDS, léčení cukrovky, selhání ledvin, žlučníkové kameny, mozkové obrny, mentální retardace, motorické nervové nemoci, svalová dystrofie, nefrotický syndrom, astma, ochrnutí, lupénka, kožní problémy, léčení štítné žlázy, premenstruační syndrom "PMS", akutní bederní spondylóza "ALS". Jelikož nedostal americké vízum, nepřijel, ale svou rozsáhlou knihu poslal elektronicky. Na rozdíl od většiny lektorů, kombinuje s pitím mnoho procedur urinoterapie, včetně koupelí, masáží, obkladů.

 

Další práce, od nejznámějšího indického léčitele urinoterapií, doktora práv G.K. Thakkara, zakladatele nadace Živá voda a prezidenta 1. světového kongresu, nám byla poskytnuta v elektronické formě, protože ani on nedostal americké vízum. Z jeho příspěvku jsem vybrala následující rady:

1. Nejúpornější bolest zubu i spojenou s viklavostí (postižení závěsného aparátu zubů) lze vyléčit vyplachováním uriny v ústech po dobu 10–15 minut 3–4krát denně po dobu jednoho týdne. Uvolněný zub se usadí na celý život. Stejně se léčí veškeré záněty dásní, zubních lůžek, závěsného aparátu.

2. Virové záněty spojivek a další oční choroby se vyléčí během jednoho či dvou dnů zakapáním několika kapek uriny 3–4krát během dne. Takto léčíme rovněž herpetické záněty očních spojivek, opět stačí několik dní.

3. Bolest v uších zmizí po několikerém nakapání uriny do ucha během dvou dnů.

4. Zanícené, bolestivé i zastaralé herpesy a kožní mykózy léčíme prostým přikládáním smotku látky důkladně promočeného urinou.

5. Abychom byli fit a pro prevenci infekcí pijeme jedenkrát či dvakrát denně 200–250 ml uriny. Neuškodí ani větší množství, urina je prospěšná a bezpečná. Dětem se podává 2 až 10 lžic podle věku.

Dále je v knize provedena kategorizace nemocí a uvedeny léčebné postupy.

Do první kategorie dr. Thakkar řadí všeobecné nemoci: nachlazení s kašlem, všechna horečnatá onemocnění jako malárie, tyfus, chřipka, zažívání, plynatost, nevolnost; léčba je následující:

a) klystýr obsah 1 litr, polovina horké vody, polovina uriny. Klystýr vyčistí střeva a pacient pocítí okamžitou úlevu v mnoha příznacích.

b) zachycujte celou produkci uriny po dobu 1–3 dnů držte půst, nic nejezte ani nepijte, dejte pacientovi vypít celou denní produkci moči. Může se pít kromě uriny voda, 8–10 skleniček.

Touto metodou se akutní nemoci vyléčí během 2–3 dní. Půst ukončíme pitím ovocné šťávy. Po 1–2 dnech přejdeme na lehkou dietní stravu. Po půstu pokračujeme v pití uriny 3–4krát denně. Pacienti, kteří nemohou brát klystýr, ani/nebo hladovět, mají pít 200–250 ml uriny 3–4krát denně.

Další kategorie zahrnují chronické choroby jako je AIDS, rakovina, tuberkulóza, astma, artritida, choroby srdce a ledvin, cukrovka, paralýza, neléčitelné kožní choroby jako lupénka, psoriáza, ekzémy, herpes s rakovinou kůže, Léčebné postupy jsou u různých nemocí v mnohém společné. Základem jsou urinové klystýry a půst v délce 3–30 dnů s pitím uriny a vody. (Délka půstu je podle závažnosti onemocnění.) Denně jsou během půstu nutné masáže celého těla čerstvou nebo starou urinou.

V podstatě jsem se od indických expertů zatím nic neznámého nedověděla, naopak postrádám podkožní injekční aplikace.

Nadace Živá voda, jíž je dr. Thakkar zakladatelem, má konzultační střediska urinoterapie v osmi indických městech, nemocným se radí bezplatně ambulantně i telefonicky. Za rok se vyřídí 5000 pacientů.

V několika vystoupeních byla urina zařazena jako jedna z forem  biovod, mezi které patří plodová voda a mateřské mléko. O této otázce hovořili paní Cheryl Scott (USA) a prof. Keng (Jižní Korea). Závěrem k tématu vystoupil Andrew Norton Weber (Velká Britanie) prezident příštího VII. světového urinoterapeutického kongresu v Londýně.   

Weber vede tým v Londýně, který se 10 let zabývá aspekty destilované vody. Shromáždili 500 svědectví (kauz) o léčivosti. Tvrdí, že tělesné tekutiny jsou zvláštní podmnožinou destilované vody. Dělí ji na čtyři formy destilované vody čistící tělo:

n       Všechny technologicky destilované vody [uhlíková a osmotická filtrace, parní a solární destilátory],

n       Všechny destilované vody z nebe [déšť, mlha, mrholení,  rosa,  sníh, kroupy, jinovatka],

n       Všechny tělesné destilované vody [sliny, plasma, urina a mateřské mléko] a

n       Všechny rostlinné destilované vody [syrové zeleninové a ovocné šťávy] 

Léčebná síla uriny je z velké části dána jejím aspektem destilované vody.

Německý chirurg dr. Lutz Riedel se na své klinice zabývá převážně úrazovou medicínou. Urinoterapii se věnuje 10 let. Dobře jsme si notovali, protože stejně jako já používá celou škálu procedur urinoterapie, včetně klystýrů a podkožních injekcí. Velkou roli dává vedle urinoterapie detoxikaci organismu a stravě. Přínosem pro něj byly mé zkušenosti s kataplazmami, novinkou pro mne zase jeho metoda s používáním kávového odvaru do klystýrů.

Poznatky o léčebných účincích přírodní zrnkové kávy v klystýru pocházejí od německého vojenského lékaře Maxe Gersona z první světové války, kdy bylo zaznamenáno, že se střelná zranění vojáků lépe hojí, a že vstřebaný kofein přispívá k tišení bolestí. Pražená zrnka čerstvě rozemleté  kávy se vaří v litru vody 15 minut, pak se scedí a odvar se nechá hodinu odstát. Do klystýru se nalije vlažný. Je žádoucí udržet obsah ve střevě 15 minut. Kávový klystýr přispívá díky kofeinu k povzbuzení jater pro detoxikaci krve a k rozšiřování žlučových cest. Dochází ke stimulaci enzymatických systémů střevní stěny a jater a k posilování toku žluči. Dr. Riedel ještě zdůraznil, že káva je rostlina svázaná se Zemí.

 Dále zaujaly poznatky dr. Riedla o osudných následcích cizích těles v ústech (umělý chrup, protézy, plomby);  každý zub je odpovědný za určitý orgán, podobně jako reflexní zóny tlustého střeva. Například souvislost bolesti v paži s jistým nemocným zubem. Vyléčením zubu zmizela bolest končetiny. Další poznatek se týká neuroterapie pomocí injekcí anestetika 1% Prokainu do příslušného akupunkturního bodu, po 6 dnů. Už po první aplikaci mizí pocit vnímání bolesti. Jako chirurg potvrdil, že nejlepší doba pro všechny operace je úplněk, zato největší bolest cítí pacient za novu. Radí: Nikdy si nedejte trhat zub, když nevěříte, že vám to pomůže.

Já jsem měla tři vystoupení. Na plénu jsem podala přehled metod urinoterapie a informovala o metodě 7 kroků ke zdraví. V semináři jsem se zaměřila na praktické úkony jednotlivých procedur a popsala řadu kauz při léčení. Účastníci projevili velký zájem o urinové procedury, zejména ti, kteří znají jenom proceduru pití uriny.

Je škoda, že řada zájemců z Japonska, Indie, jižní a střední Ameriky, ale ani z Kanady neobdrželi vstupní víza do USA. Kladem bylo, že přednášející většinou poslali své referáty s předstihem, a tak mohly být aspoň elektronicky poskytnuty účastníkům.

>>> Zpět