MUDr. Vilma Partyková: Hladovění pro zdraví

Polovina toho, co sníme,
udržuje naživu nás,
druhá polovina lékaře.
STAROEGYPTSKÝ TEXT.

Obálka knihy

Hladovění není prostředkem ke zhubnutí. Je to nástroj fyzické a duchovní očisty, ale i cesta k léčení chronických a zhoubných nemocí. Při hladovění organismus nedoplňuje energetické výdaje zvenčí, ale je nucen existovat na úkor svých vnitřních zásob. Tělo ušetří energii, kterou by vydalo na trávení, a nastane proces zvýšené fyziologické regenerace, ozdravení a obnovení buněk, stabilizace molekulární a chemické soustavy organismu.

Kniha Hladovění pro zdraví byla vydána v roce 1999, od té doby ještě sedmkrát, avšak je opět vyprodána. Protože zájem o ozdravné a léčebné hladovění neustále roste, připravila MUDr. Partyková osmé, doplněné vydání.

Autorka přináší ucelené vysvětlení metod a forem preventivního lačnění, krátkodobého očistného i delšího léčebného hladovění, ale také hodně fundovaných informací o probíhajících fyziologických procesech. V knize nalezneme praktické postupy i názory světových odborníků a poznatky z pozorování a klinických výzkumů v oblasti léčebného hladovění během posledních padesáti let, zejména v Rusku, Spojených státech, Německu, Japonsku.

V knize jsou informace o procedurách a probíhajících fyziologických procesech při hladovění, závěry odborníků z pozorování a výzkumů, doplněné o poznatky ze současné, hlavně ruské, klinické praxe. Autorka poskytuje své poznatky, které získala při vedení během hladovění. Za uplynulých třicet let jsou to stovky zájemců. To však není z hlediska metody podstatné. Komentované kauzy z praxe hladovějících slouží pro ilustraci. Velmi podrobně se autorka oproti předchozím vydáním knihy zaměřila na méně známé, zato vysoce účinné, metody hladovění bez příjmu tekutin: suché, polosuché a kaskádové hladovění, které pokládá za nejúčinnější prostředek proti virovým onemocněním, chlamydiím a borrelióze, a pro odstranění těžké vody z organizmu. V novém vydání rozvedla postupy při očistě organismu před hladověním a během přechodného období návratu k běžné stravě po ukončení půstu.

Autorka různé formy hladovění vyzkoušela opakovaně sama na sobě. Její poznatky, zveřejněné v knize, svědčí o pozitivním vlivu hladovění v boji s rakovinou. Upozorňuje také na úskalí, kontraindikace a na nutnost velmi individuálního přístupu k léčbě hladověním. Mějme na paměti, že delší léčebné hladovění patří do rukou odborníků. Bezpochyby je však hladovění metodou, kterou v té či oné míře může využít každý, kdo se zajímá o své zdraví.

V knize je bohatý faktografický materiál, obrázky, grafy, tabulky a je vybavena rejstříkem a slovníčkem odborných výrazů.

Kniha má 304 strany, formát 145 x 205 mm, šitou vazbu s matnou laminovanou obálkou a stužkovou záložkou.
Obálka: MgA. Prokop Sirotek. Sazba: Nakladatelství IMPULS a Motor s.r.o. Tisk a vazba: Finidr, s.r.o., Český Těšín

Prodejní cena: 249 Kč, 10,50 €.

Akční cena: 159 Kč.