Výňatek z kapitoly >> Ischemické nemoci

Ischemie je místní nedokrvení tkáně nebo orgánu vedoucí k jeho poškození až nekróze – odumření. Dochází k nedostatku kyslíku a živin a v postižené části se hromadí odpadní produkty. Nejčastěji je způsobená změnami na přívodních arteriích, jejich zúžením na arteriosklerotickém podkladě, méně často zánětem.

Ischemická choroba srdeční

Jedná se o nedostatečné prokrvení srdečního svalu na podkladě zúžení (ischemická choroba srdeční) až uzávěru koronárních arterií (angina pectoris a infarkt myokardu). Je porušeno zásobení srdečního svalu kyslíkem a živinami, také vázne odvádění metabolických zplodin.

Příčinou je vysoká hladina tuků a cholesterolu v krvi, stres, kouření, vysoký krevní tlak apod. Projeví se bolestmi, poruchou srdečního rytmu až srdečním selháním. Ischemická choroba srdeční je nejčastějším onemocněním srdce.

V první řadě je potřebné odstranit všechny negativní aspekty (kouření, stres), mít vhodný stravovací režim, dostatek pohybu.

Postižení ischemickou chorobou srdeční obyčejně berou různé medikamenty, proto nepřichází v úvahu pití uriny ve větším množství. Volíme zpravidla použití uriny ve formě kapek. Kapeme 5–6krát denně 10 kapek čerstvé uriny pod jazyk, urina totiž působí vazodilataci. První ranní urinu odpaříme na ¼ původního množství, dáme do sterilizované lahvičky a uložíme do chladničky pro další použití během dne. Každý den si připravíme čerstvou odpařenou urinu a pravidelně kapeme 5–6krát denně po 5 kapkách pod jazyk až do zlepšení stavu.

Máme-li po ruce urinu dárce, můžeme masírovat každý den celé tělo 20–30 minut.

V této kapitole je popsána urinoterapie nemocí:

Ischemická choroba srdeční
Claudicatio intermitens - onemocnění tepen dolních končetin
Hypertenze - vysoký krevní tlak

zpět>> MUDr. Vilma Partyková: Urinoterapie a nemoci