Výňatek z kapitoly >> Maligní - zhoubná i nezhoubná onemocnění

Patří sem nemoci, které mohou vést k vážnému poškození organismu až k úmrtí, avšak i nezhoubné, život znepříjemňující, jako je lipom a lipomatóza. Nádorové bujení je proces, který se vyznačuje agresivním růstem, ničením okolní tkáně, metastázami (zakládáním dalších ložisek v jiných orgánech), celkovým vyčerpáním organismu s rozpadem imunity a následnou smrtí.

Kdykoli je zjištěno maligní onemocnění, měla by jít ruku v ruce s klasickou terapií i přírodní léčba. Čím dříve začneme, tím větší naději na úspěch máme. Je velmi důležité zabránit rozpadu imunitního systému. Vyčetla jsem z knih, a i se sama přesvědčila, že urinou lze léčit, i když pacient bere léky. Samozřejmě nelze vlastní urinu pít ve velkém množství, užívá se jako homeopatikum anebo v kapkách pod jazyk.

Při maligních onemocněních, zejména u včas podchycených, je účinné urinové hladovění. Může ho podstoupit každý nemocný, který není kachektický; délku hladovění přizpůsobíme tělesné hmotnosti nemocného. Hladověním by měl být nemocný veden odborníkem. Ztráta hmotnosti, která se pohybuje kolem 18–25 %, je bez jakýchkoli následků pro organismus nemocného.

Několik nemocných, kteří odmítali radikální chirurgické řešení a požádali mne o pomoc, jsem vedla hladověním s následnou očistou celého těla a naučila je aplikovat si vlastní urinu pod kůži, tento úkol zvládlo naprosto perfektně a bez komplikací.

Ačkoli jsem se korespondencí s americkými a indickými lékaři přes Internet usilovně snažila o získání jejich poznatků, jak urinu bez předchozího tepelného procesu sterilizovat, dosud se mi to nepodařilo.

Mnohokrát jsem se však sama přesvědčila, že urina, pokud nejsou infikovány močové cesty a odebere-li se za hygienických podmínek do sterilizované skleničky a okamžitě po odběru se aplikuje ještě teplá pod kůži nebo do svalu, je vždy sterilní.

Leukemie

Onemocnění, kdy dochází v kostní dřeni k bujení a hromadění některých nezralých forem bílých krvinek. Odtud jsou vyplavovány do krve a mohou se hromadit i v některých orgánech.

Podle typu buněčného postižení rozlišujeme leukemii lymfocytární (postihuje lymfocyty) a myeloidní (postihuje granulocyty nebo monocyty) a podle průběhu ji dělíme na akutní a chronickou. Existují i další formy leukemie s poněkud rozdílnými klinickými příznaky a prognózou. Onemocnění postihuje děti, ale ani ve středním a starším věku není vzácností.

Příčiny leukemie nejsou vždy známé, může se uplatňovat záření, některé chemické látky, vzácně viry, porucha regulace buněčného dělení. Nadprodukce nádorových buněk vede k potlačení tvorby normálních krevních buněk, jehož důsledkem je anemie (chudokrevnost). Nedostatek krevních destiček vyvolává krvácivé stavy. Často je zvětšená slezina a mízní uzliny, dostavuje se únava, člověk se necítí dobře.

Hned v začátcích, v době, kdy není ještě nemocí tolik zborcený imunitní systém, je dobré přistoupit k urinoterapii a individuálně ke krátkodobým hladověním s pitím uriny, jestliže pacient nebere léky. Pokud nemocný bere léky, je možné pití uriny nahradit urinovými homeopatickými kapkami a čerstvou urinou kapanou pod jazyk.

Čerstvou urinu kapeme u dospělých po 10 kapkách pod jazyk 5–6krát denně, do doby, než si zvyknou pít urinu. Pitná kúra je 100–150 ml čerstvé uriny 4krát denně. U dětí začínáme 5–10 kapkami pod jazyk podle věku a postupně se snažíme dávku zvyšovat až na 10–50 ml podle věku. Chuť uriny u dětí můžeme korigovat medem.

Při exacerbaci nemoci si připravíme homeopatické kapky, které kapeme pod jazyk. Dospělí užívají 10 kapek 3krát denně, děti 5 kapek 3krát denně.

Máme-li možnost použít pro dospělého urinu dětského dárce, využijeme toho. Od dětského dárce pijeme 100 ml 3–4krát denně. Pití můžeme nahradit klystýry 50 ml dětské uriny 4–5krát denně. Klystýry aplikujeme po vyprázdnění a vleže, aby se celé množství aplikované uriny vstřebalo. Masáže celého těla urinou odstátou nebo odpařenou na ¼ původního množství provádíme 30 minut 2krát denně. Samozřejmě nikdy nemasírujeme bulky neznámého původu, zvětšené uzliny. Na postižené uzliny a orgány přikládáme kataplazmy na 2–3 hodiny.

V této kapitole je také popsána urinoterapie nemocí:

Carcinoma prostatae – rakovina prostaty
Carcinoma mammae – rakovina prsu
Lymfedém (elefantiáza) – porucha odtoku mízy
Kaposiho sarkom
Lipom, lipomatóza
Melanom, melanoblastom

zpět>> MUDr. Vilma Partyková: Urinoterapie a nemoci